alikaplan28 @ gmail.com

Yıllardır siyasi görüş olarak kendimi bu ülkenin sahibi sanan bireylerden biri olarak gördüm.

İş hayatımda dinlisi, dinsizi, sağcısı, solcusu, komünistti, terör örgütü sempatizanları dahil çeşitli insanlarla çalıştım. Terör örgütleri ve onların sempatizanları dünde vatan haini idi bugün de vatan hainidir. Diğer siyasi görüşte olanların hepsi bu ülkenin sahiplerinin kendileri olduklarını yıllardır savundular. Buradan da anlaşılıyor ki Vatan severlik o partili bu partili  ile değil yürekten gelen sevgidir. Ama ben ısrarla benim görüşümde olmayanların, değil ülkenin sahibi olmak, onların birer vatan haini olduğunu eline geçen ilk fırsatta ülkeyi satacaklarını savundum durdum. Haksızda değildim. Çünkü Cumhuriyetin ilk yıllarında alaturka Gesi bağları türküsünü yasaklayıp, bu millete alafranga Mozart’ ın bilmen kaçıncı senfonisi hafif batı müziği eşliğinde mutlu olmayı empoze etmeye çalışan, bu milletin sürekli İslam Dini değerlerine saldıran  burjuva, elit kesim gayrimüslimlerin elinde olan CHP zihniyetiydi. O zaman ki zihniyete göre alafranga hafif batı müziği çalıp söyleyen dinleyen çağdaş ileri görüşlü, batılı modern kişiler gösterilirken, saz davul zurna kemençe eşliğinde alaturka halk müziği çalıp söyleyenler varoş, geri kafalı yobaz bireylerdi  hatırlatırım.

Yıllarca istisnalar hariç Solcuları Komünistleri “ HAİN’’ olarak gördüm. Aslında işin aslı pekte öyle değilmiş. 1968 de ABD nin 6. Filosuna karşı çıkanlar tek tek idam sehpasında asılmış bu ülke için canını vermişler, hatta yıllarca Vatan haini diye tanıdığımız Doğu PERÜNÇEK bile bugün en baba ülkücüden daha çok vatan severmiş ama bizim haberimiz sonradan oldu. KANDIRILDIK.

Tabii burada 12 Eylül döneminde Kenan EVREN’ in Vatan Sever ülkücüleri  vatan haini diye işkence gördüklerini unutmadım.

Şahsım sağ görüşlü doğdum son günlerde yaşananları gördükçe sağ görüşlü ölür müyüm bilmiyorum. Bir karmaşa içerisindeyim.  bu ülkenin deresine ağacına kuşuna dağına taşına börtü böceğine  sahip çıkanlar Sağcısı Ülkücüsü “ HAİN’’.  HES e maden, taş ocaklarına,  milletin parasını hal vurup harman savuranlara karşı çıkan Solcusu Komünistti “ HAİN’’.

Siyasi partili görüşlerine baktığımızda SP, İYİ,  CHP  v.s. lisi “ HAİN’’. Ak Partili, BBP, MHP li olup gördüğü yanlışlara karşı çıkanlar  “ HAİN’’. HDP li direk hain çünkü amaçları belli.

Geriye kalan AKP nin her yaptığı doğrudur diyen şak şaklayan % 35 bir kesim.

Eee onların da %25 ihaleci burjuva tabaka…

Yahu bu ülkenin %5 ni HDP li tescilli hainlerine çıktıktan sonra,  %60 ının “ HAİN’’ olup %35 nin vatan sever olması bu işin doğasına aykırı.

Şunu da belirteyim. 10 yıl önce HES maden taş ocakları v.s lere karşı çıkanlara vatan hainleri yatırımı engelliyorlar diye basbas bağıranlar, HES lerin iş kapısı değil doğa katliamı, Maden, taş ocakları ne  yatırım  nede iş sahası 10 yıl sonra gördüler ki  kanser hastalığından bir bir sevenlerinin ölüm kapısı olduğunu gördüler.

Bu ülkenin VATAN SEVERLERİ HES’ ciler, ihaleciler,  maden,  taş ocağı sahipleri doğa ve o doğada yaşayan canlıların katili bir türlü doyuramadığımız kapitalist sermeye para sahipleri mi?  

Yoksa bu vatan için ABD filosuna karşı çıktığı için idam sehpasında sallandırılan  Deniz Gezmişler, yine bu vatan için 12  Eylül de insanlık dışı işkencenin en ağırını gören Üşüyorum diyen Muhsin YAZICIOĞLU’ mu?

Ben ki bul ülkenin çizilmiş resmi sınırları içerisinde Vatan hainlerine, değil bir karış toprak bir küçük çakılını canı pahasına vermeyen, ben ve benim gibi HES e karşı çıkanları “ HAİN’’  ilan eden zihniyet şunu iyi bilmelidir ki bir DENİZ gitti binlerce Deniz geldi. Bir Muhsin gitti ardından binlerce Muhsin alperen geldi. Bu ülkeyi size peşkeş çekerler mi?

Velhasılı kelam  Bu ülkenin gerçek sahipleri siyasi görüşünü, dini, dili, ırkını  bir kenara iten yaşadığı topraklara sahip çıkan vatan için gönül birliği yapan herkestir. Bunun en iyi örneğini de Çanakçı halkı HES’ e tepkisiyle bir kez daha dünyaya göstermiş oldu.

Müslüman olup doğruyu bilip te söylemeyen dilsiz şeytan olmaktansa, Komünist olup bu ülke için idama gitmeyi tercih ederim.