İstanbul Şükrü Saraçoğlu Stadyumu 1907 Tribününde düzenlenen tören ile 2021-2022-2023 tarihleri arasında Fenerbahçe Spor Kulübü Akademi takımları forma kol sponsorluğu karşılığında, Tirebolu 42 Çay firması Fenerbahçe taraftar çayları imal ederek zincir mağazalarda oluşturulacak stantlarda Fenerbahçe Çay olarak yerini almış olacak.

Düzenlenen törende konuşan Fenerbahçe Spor Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlayan Kızılhan;

 “Ailemize katılan Tirebolu 42 Çay Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Şahin, kıymetli katılımcılar, değerli basın mensupları, herkesi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
 
Bugün, geleceğimizin Fenerbahçe’si olarak gördüğümüz Futbol Akademimiz için çok özel bir gün. Tirebolu 42 Çay ile Fenerbahçe Futbol Akademi takımlarımızın forma kol sponsorluğunu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz.
Tirebolu 42 Çay ile Kulübümüzün, kalbinde Fenerbahçe sevgisi olan genç sporcular yetiştirmek için büyük bir emek verdiği, Fenerbahçe’nin yarınları olan akademimizin iş birliği; tüm camiamıza hayırlı ve uğurlu olsun.
 
Aynı zamanda kongre üyemiz olan Yusuf Şahin’e Fenerbahçemizin geleceğini emanet edeceğimiz gençlerimize verdiği destekten dolayı bir kez daha teşekkür etmek istiyorum.
 
Fenerbahçemiz; kalplerinde Fenerbahçe sevgisi olan gençlerin Futbol A Takımımızda forma giyme hayallerini desteklemeye, Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanındaki yetenekli sporcuları bulup, tarihimize kayıtlı 28 şampiyonluğumuza sayısız şampiyonluklar daha kazandıracak sporcular yetiştirmek için öz kaynak yatırımlarına, devam edecek.
 
Burada camiamıza size ufak bir sürprizimiz var. Tirebolu 42 ile yaptığımız iş birliğimiz yalnızca futbol akademi takımlarımız ile sınırlı kalmayacak. Çok kısa bir süre içerisinde Fenerbahçemizin arması ve Tirebolu 42 çayının lezzeti bir araya geliyor. Artık her evin vazgeçilmezi olan çayı da sarı-lacivert renklerle buluşmuş Tirebolu42 ile içme fırsatımız olacak.
 
Sözlerime son verirken; 2018 yılı itibariyle belirlediğimiz misyon doğrultusunda yatırımlarımızı artırdığımız Futbol Akademimize sponsorluk desteği sağlayan, kısa zamanda da raflarda armamızla çay kalitesini buluşturacak olan Tirebolu 42 ailesine destekleri için bir kez daha teşekkür ediyor, iş birliğimizin büyüyüp gelişerek uzun yıllar devam etmesini diliyorum.” dedi.

 

 

Tirebolu 42 Çay Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Yusuf Şahin: Bu anlaşma ile hem Fenerbahçe gibi büyük bir camia ile bir araya gelip kendimizi geliştireceğiz hem de Türk Futbolunun alt yapısına katkıda bulunacağız;

 “Bugün burada iş birliğimizi birlikte duyurduğumuz Burak Kızılhan ve Özgür Özaktaç Beyefendiler, hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Bugün bir Fenerbahçeli olarak sizlerle Kulübümüzün çatısı altında bir arada olmaktan çok mutluluk duyuyorum.
 
Türkiye’nin en büyük spor camialarından biri olan Fenerbahçe Spor Kulübü’nün geleceğini aydınlatacak gençlerine destek olacağımız için şahsım ve markam adına çok heyecanlıyım.
 
Biz, 1992 yılında kurulan Tirebolu 42 Çay ailesi olarak, Türk Çayı adıyla dünyaya nam salan siyah çayımızın, “HERKESE BİZDEN ÇAY” anlayışı ve sloganıyla her geçen gün büyüyen, en genç temsilcisi olarak, kalitemizle ve lezzetimizle büyümeye devam ediyoruz.
 
Tirebolu 42 Çay olarak markamızın 30.yılımızda, Fenerbahçe Spor Kulübü ile buluşturmanın gururunu yaşıyorum.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en önemli parçası Fenerbahçe Futbol Akademi Takımlarının forma kol sponsoru olmak ve Türk gençlerinin yanında olmak bizim için eşsiz bir mutluluk. Bu anlaşma ile hem Fenerbahçe’nin hem de Türk futbolunun geleceğini aydınlatacak pırıl pırıl gençlere destek olacağız.
 
Fenerbahçe Spor Kulübü ve Tirebolu 42 Çay iş birliğinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. İş birliğimizin her iki taraf için de hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum, tüm Fenerbahçelilere ‘Bizden çay.’ diyorum, saygılar sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Fenerbahçe taraftarları için üreteceğimiz Özel Fenerbahçe Çay ile zincir mağazalarda yerimizi alacağız. Herkese şimdiden afiyet olsun.
 
İmzaların atılmasının ardından soru-cevap bölümüne geçildi. İmza töreni toplu fotoğraf çekimiyle tamamlandı.