Harşit Federasyonu Olağan Genel Kuruluna yoğun katılımın olduğu Bağcılar Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde, Tacettin Degahı Müzesinin gezildiği, Harşit savunmasının da anlatıldığı bir panel ile gerçekleştirildi.
“Bir Çanakkale Bir de Harşit Vadisi Geçilmez” sloganı ile kurulan Harşit Federasyonu olağan genel Kurulunu 20 Şubat 2022 tarihinde Bağcılar'da bulunan Tacettin Dergahı, Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde Müze Gezisi ve Harşit savunmasının da anlatıldığı bir panel ile gerçekleştirildi.
Harşit Federasyonu 2. Olağan Genel Kurulu açılış konuşmasından sonra Divan kurulunun oluşturulmasıyla başladı. Yönetim Kurulu Başkanı Temel Bilecen’in Harşit Federasyonu hakkında yaptığı konuşmasından sonra, gündem maddelerinin görüşülmesi, faaliyet raporları, tahmini bütçe ve denetim kurulu raporlarının okunması ve ibra edilmesiyle, yeni yönetim kurulu seçimi yapıldı. Tek liste halinde seçime gidilen Temel Bilicen’in listesi oy birliği ile seçilerek güven tazelemiş oldu. Dilek ve temennilerde yapılan konuşmaların ve protokol konuşmalarının sonunda ara verilen programdan sonra, Tacettin dergahı müzesi gezildi.
Federasyon üyelerine ve misafirlere verilen ikramdan sonra, Prof. Dr. Sezai Balcı, Giresun Üniversitesi Öğretim Görevlisi İsmail Bayram ve Araştırmacı yazar Adnan Yazıcı’nın sunumuyla Harşıt Savunması tarihi belgelerin ve açıklamaların yapıldığı sunumla anlatımı yapıldı.

YÖNETİM KURULU ASİL
Temel Bilecen, Ali Alim, Serkan Cihan, Rahman Karahan, Turan Kabadayı

YÖNETİM KURULU YEDEK
Osman Alim, Selahattin Sağlam, Hikmet Yaldız, Mustafa Yazar, Zeki Şahin

DENETİM KURULU ASİL
Halil Yazar, Harun Tüfekçi, Yunus Kahveci

DENETİM KURULU YEDEK
Serdar Patan, Salih Şengül, Gökhan Yiğit

Haber: Hüseyin Şenel Odacı
www.sebingundem.com

Harşit Federasyonu